دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی اقلیم سبزوار

۴,۵۰۰ تومان

شناسه : 250984 دسته ها : ,

توضیحات

پاورپوینت اقلیم سبزوار

پاورپوینت اقلیم سبزوار به صورت فایل pptx  بوده و شامل ۳۰ اسلاید مصور و قابل ویرایش است.

 

چکیده ای از پاورپوینت اقلیم سبزوار:

شهر سبزوار دارای اقلیمی گرم و خشک است و دمای سالیانه شهر دارای نوسان زیادی می باشد و به ۳۸ درجه سانتی گراد می رسد، به طوریکه دمای هوا در سردترین ماه سال ۰/۵- درجه سانتیگراد و در گرم ترین ماه سال حدود ۳۸ درجه سانتیگراد می باشد.

به همین جهت شرایط زیست اقلیمی ویژه ای را به خود اختصاص داده است. لذا این تحقیق سعی دارد که با مطالعه شرایط و وضعیت اقلیمی شهر سبزوار، به ارائه راهکارهایی جهت ایجاد آسایش از طریق طراحی ساختمان های متناسب و سازگار با اقلیم این شهر و در نتیجه کاهش مصرف انرژی و بهینه سازی مصرف آن بپردازد.

با توجه به شرایط جغرافیایی در سبزوار بزرگ بارندگی ها در ماههای سرد سال و تحت تأثیر برخورد توده های مرطوب غربی با زبانه پرفشار سیبری حادث می شود.

امروزه اهمیت وضرورت توجه به شرایط اقلیمی در طراحی و ساخت کلیه ساختمان هایی که بطور مستقیم مورد استفاده انسان و موجودات زنده قرار می گیرند ثابت شده است .

توجه به خصوصیات اقلیمی که این خصوصیات در شکل گیری ساختمان اثر می گذارند از دو جهت حائز اهمیت است از یک سو ساختمان های هماهنگ با اقلیم یا ساختمان هایی با طراحی اقلیمی از نظر آسایش حرارتی انسانی کارآیی بهتری دارند شرایط اقلیمی این گونه ساختمان ها سالم تر و بهتر است و تنوع و تغییر روزانه و فصلی نور حرارت و جریان هوا در این ساختمان ها فضاهای متنوع و دلپذیری ایجاد می کند از سوی دیگر هماهنگی ساختمان با شرایط اقلیمی موجب صرفه جویی در مصرف سوخت مورد نیاز جهت کنترل شرایط محیطی این گونه ساختمان ها می شود.

در بعضی از اقلیم ها  شرایط داخلی ساختمان ها هماهنگ با اقلیم در تمام طول سال به طور طبیعی و بدون نیاز به سیستم های مکانیکی حرارتی یا برودتی در حد آسایش انسان  باقی می ماند اما در اقلیم های سخت حتی با استفاده از این گونه سیستم ها نمی توان شرایط داخلی ساختمان های نا هماهنگ با شرایط اقلیمی را به راحتی در حد آسایش انسان تنظیم نمود.

 

عناوین فایل اقلیم سبزوار :

موقعیت جغرافیایی سبزوار

ویژگی های اقلیمی سبزوار

شناخت عوامل اقلیمی سبزوار

بارندگی در سبزوار

آمار بارندگی

یخبندان در سبزوار

رطوبت در سبزوار

نمودار جهت و سرعت باد در سبزوار

باد در سبزوار

جدول زیست اقلیمی ساختمانی سبزوار

مشخصات اقلیمی سبزوار

جهت ساختمان با توجه به اقلیم سبزوار

تابش آفتاب در سبزوار

ویژگی های جمعیتی سبزوار

و منابع است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

2 مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

30 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی اقلیم سبزوار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *