دانلود ترجمه کتاب ضرورت داده های بزرگ

۱۱,۰۰۰ تومان

شناسه : 715894 دسته ها : , ,

توضیحات

ترجمه کتاب ضرورت داده های بزرگ

ترجمه فصل ششم کتاب ضرورت داده های بزرگ با عنوان تقریب مدل سازی داده ها برای اّبّر داده ها و تجزیه و تحلیل راه حل ها به صورت فایل zip بوده که در آن فایل انگلیسی مقاله با عنوان : Data Modeling Approaches for Big Data and Analytics Solutions یه صورت PDF و همچنین فایل فارسی مقاله با عنوان : تقریب مدل سازی داده ها برای اّبّر داده ها و تجزیه و تحلیل راه حل ها به صورتdocs و شامل ۷ صفحه جدول دار و قابل ویرایش است.

 

لینک دریافت رایگان نسخه انگلیسی مقاله: دانلود 

 

گوشه ای از ترجمه کتاب ضرورت داده های بزرگ :

 

فرض کنید می خواهیم تعداد کاربران گزینه دلخواه خاص را شمارش کنیم. یک راه این است که از شمارنده Column Family (گروه ستون) برای ذخیره سازی تعداد کاربران آیتم مربوطه استفاده کنیم. از آنجا که با افزایش (یا کاهش) شمارنده Idempotent بروز رسانی نمی شود.

اگر افزایش قبلی حد اقل در یک نود موفق بود در صورت شکست دوباره سعی کنید تا بتوانید تعداد بیشتری به سرانجام برسانید. همان طور که در شکل زیر نشان داده شده،
یکی از راههای بروز رسانی مدل Idempotent این است که به جای افزایش شمارش، لیستی از شناسه های کاربران تهیه کنید. هر زمان که  کاربری یک آیتم دلخواه را گزینش می کند، ما شناسه آن کاربر را در مقابل آیتم او می نویسیم.

یک گروه ستون شبیه به جدول RDBMS است و نمایانگر مجموعه سطرهای منظمی است، که به نوبه خود مجموعه منظمی از ستون ها است.یک گروه ستون می تواند یک گروه ستون “استاندارد” و یا یک “ابر”  ستون باشد.

ساختار کلی کاساندرا از بیرون( و در بعضی موقع حلقه) یک کلاستر نامیده می شود .پایگاه داده کاساندرا به طور منحصر بفردی طراحی شده که درچندین ماشین مرتبط با یکدیگر قرار دارد که به عنوان یک واقعه منفرد تا کاربر نهایی عمل می کند.

 

عناوین و سرفصل های فایل :

 

تقریب مدل سازی داده ها برای اّبّر داده ها و تجزیه و تحلیل راه حل ها

شمارنده منطقی مدل پایگاههای داده  NoSQL

میانبر Composite Columns( ستونهای مختلط/ کامپوزیت) روی Super Columns( ابر ستونها)

درک مدل داده ای کاساندرا

کلاستر

و طراحی ساختار داده کاساندرا است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

نوع فایل

حجم فایل

8 مگابایت

زبان

انگلیسی, فارسی

تعداد صفحات

7 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود ترجمه کتاب ضرورت داده های بزرگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *