حراج!

دانلود کتاب منشا خدا لارنس گاردنر

دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت میسر است. (پرداخت با تمام کارت های بانکی میسر است)

بانک سامان امنیت پرداخت شما را تضمین می کند.

۱۴,۰۰۰ تومان

توضیحات

کتاب منشا خدا اثر لارنس گاردنر

کتاب منشا خدا اثری از لارنس گاردنر است که به صورت فایل PDF بوده و شامل ۳۱۶ صفحه است.

لارنس گاردنر کیست ؟

لارنس گاردنر (۱۷ May 1943 – ۱۲ August 2010) نویسنده و پژوهشگر بریتانیایی است. بیشتر پژوهش های او در مورد تاریخ جایگزین بوده است. او در دوران حیات خود نظریه های جالب توجهی داشت. از جمله این نظریه ها ازدواج مریم مقدس، فراماسونری، شوالیه تمپلار، جام مقدس و  یهودیت است. اکثر مورخان و محققان او را به عنوان یک نظریه پرداز توطئه گرا می شناسند. اگر کتاب های مقدس هرگز نوشته نشده بودند،آیا از هیچ منبع اولیه دیگری می توانستیم در مورد خدا آگاه شویم ؟

منشأ خدا لارنس گاردنر

رد پای ایمان به یک خدای مذکر در یهودیت، مسیحیت و اسلام به حدود بیش از ۲۵۰۰ سال پیش بر می گردد. وقتی که کتاب مقدس عبرانی،پیدایش،در ششمین قرن پیش از میلاد تدوین شده بود. محتوای داستان پیدایش به روشنی نشات گرفته از سنتی باستانی تر است. اما در سطح آن،شواهد مستند دیگری از هر منبع وابسته به فرهنگی یکتا پرست در رابطه با این خدای منحصر به فرد از قبل از این تاریخ نداریم. سراسر هزاره بعد از آن، مطابق نخستین مذاهب سه گانه مبتنی بر تک خدایی، تصویری از خدا با اندکی تفاوت ارائه شده است.

دگرگونی آشکاری در خدا شناسی مشاهده می شود؛با این حال معمولاً این باور در هر سیستم عقیدتی حفظ شده است که خدای بخشنده و نیک اندیش، حامی پیروانش است. اما در برابر این حکم،همین پیروان در طول اعصار در معرض سلسله ای از مصائب و بلایای دائمی بوده اند.

درباره کتاب منشا خدا

لارنس گاردنر در کتاب خود “منشاء خدا” ، با پیش زمینه اینکه باستان شناسان سالیان دور هر لوحه مکشوفه ای را لزوماً مذهبی تصور می کردند،به نکته جالبی اشاره می کند: “بخاطر این تصور غلط که نوشته های باستانی باید لزوما مذهبی بوده باشند،در این زمینه است که ما نقیصه ای را در اظهارات سرآغاز این فصل کشف کرده ایم که آنوناکی (انوناگه) نخستین موجوداتی هستند که به عنوان خدایان مستند شده اند؛ آنها (به عنوان خدایان مستند نشده اند) حداقل نه توسط سومریان”. واژه “خدایان” (از راه ادراک متعارف غربی) در ترجمه های اولیه برای تعریف شخصیت هایی که برای متکلمان دانشگاهی نامفهوم بوده شتابزده بکار گرفته شده است. ( که باعث تفهیم جهانی این مطلب شده که در #بین_النهرین بت پرستی رواج داشته است).

شخصیت هایی که در طول تاریخ فراتر از هنجار معمول مورد ستایش قرار می گرفتند با سنتی جا افتاده، ترجمه های #میخی (به همین صورت) در طول قرن بیستم ادامه یافتند و به دلایل آشنای دیرین،همان مورد امروزه نیز مرسوم است

فصل ششم/پروژه عدن : ان، مردوک، آشور،یهوه، خدا، الله …. هر آنچه که نامیده شود،مردمی از سرزمین تمدن،از اولین روزی که قدرت ثبت وقایع را یافته اند،یا اولین امپراتوری جهان را پایه نهاده اند تا ورود پیامبر #نینوا به بزرگترین پایتخت دنیا، در اوج قدرت و شکوه و تا به امروز ، همواره شاهدان خدای راستین بوده اند. خدایی که در الواح بین النهرینی بارها از او به عنوان ” او که خالق همه چیز است” یاد شده است.

توضیحات تکمیلی

نام کتاب

منشا خدا

نویسنده

تاریخ انتشار

نامعلوم

فرمت فایل

حجم فایل

12 مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

316 صفحه

مترجم

مهر

تعداد جلد

1 جلد

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود کتاب منشا خدا لارنس گاردنر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *