دانلود پاورپوینت کاربرد های فناوری نانو در محیط زیست

۵,۷۰۰ تومان

شناسه : 542452 دسته :

توضیحات

پاورپوینت کاربردهای فناوری نانو در محیط زیست

پاورپوینت کاربردهای فناوری نانو در محیط زیست به صورت فایل pptx بوده و شامل ۴۱ اسلاید مصور قابل ویرایش است.

 

چکیده ای از مطالب فایل نانو :

nZVI هایی که در تصفیه آب‌های زیرزمینی استفاده می‌شوند بسیار بزرگتر از ذراتی هستند که تأثیرات حقیقی در اندازه نانو را نشان می‌دهند.

کاربردهای نویدبخش فناوری‌نانو در محیط زیست بسیار زیاد است؛ این مطلب در ”پیشرفت محیط‌زیستی“ به عنوان یکی از هشت زمینه پیشرو فناوری‌نانو که از جانب NNI تعیین شده منعکس شده است.

در فناوری‌‌ درجا، پاک‌سازی آلودگی در همان محل آلودگی صورت می‌گیرد در حالی که در فناوری‌ غیر درجا، عملیات پاک‌سازی پس از انتقال مواد آلوده کننده به مکان‌ مطمئن انجام می‌شود؛ به عنوان مثال آب‌های زیرزمینی آلوده به سطح زمین پمپ شده و پاک‌سازی آنها در راکتورهای واقع در سطح زمین انجام می‌شود.

پلیمرهای درخت‌سانی، نوع دیگری از مواد نانوساختار هستند که پتانسیل تصفیه آلاینده‌ها را دارند. نمونه‌های جدید این روش شامل اولترافیلتراسیون بهبود یافته با درخت‌سان‌ها به منظور حذف Cu+2 از آب و حذف آلاینده‌های Pb+2 از خاک است.

برخی تصورات غلط راجع به اصول اساسی فناوری تصفیه مبتنی بر nZVL کاربردهای آن در محیط زیست وجود دارد. با اینکه این مطالب بسیار به هم وابسته‌اند ولی ما می‌توانیم آنها ر ا در سه گروه تقسیم کنیم: ریخت‌شناسی ذره، واکنش‌پذیری و تحرک.

شکل ۳. مقایسه ثابت‌های سرعت احیایCL4 به وسیله nZVI و دو نوع Fe در اندازه‌های میلی‌متری. مناطق روی نمودار تقریباً بر مبنای ۵۰ داده از منابع مختلف هستند.

ضریب چسبندگی گزارش شده برای nZVI معمولی در انواع محیط‌های متخلخل، بین ۰.۱۴ تا یک است؛ این به معنی فاصله جابه‌جایی چند سانتی‌متر در محیط‌های متخلخل در شرایط آب‌های زیرزمینی است (شکل۴). این امر موجب ایجاد علاقه قابل ملاحظه‌ای برای تغییر سطح نانوذرات در جهت افزایش فاصله جابه‌جایی شده است.

 

سرفصل های فایل نانودرمحیط زیست :

مقدمه

سوالاتی درباره نانو

کاربرد های فناوری نانو

فناوری تصفیه جاذبه ای نانو

فناوری نانو درجا

فناوری نانو غیردرجا

ویژگی‌های نانوذرات

ریخت‌شناسی ذره

واکنش‌پذیری

تحرک

و خطرات است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

2 مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

41 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت کاربرد های فناوری نانو در محیط زیست”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *