دانلود پاورپوینت تحلیلی بر کاخ چهل ستون اصفهان

۳,۵۰۰ تومان

شناسه : 342695 دسته ها : ,

توضیحات

پاورپوینت کاخ چهل ستون اصفهان

پاورپوینت کاخ چهل ستون اصفهان به صورت فایل pptx بوده و شامل ۴۲ اسلاید تصویر دار و بسیار جامع و کاربردی برای ارائه های کلاسی دانشگاه است.

چکیده ای از مطالب فایل پاورپوینت چهل ستون اصفهان :

پس از مرگ شاه عباس اول،شاه عباس دوم به حکومت رسید. شاه عباس دوم که از سال ۱۰۵۲ تا ۱۰۷۷ هجری قمری در اصفهان سلطنت داشت شهر اصفهان را از جنوب و غرب گسترش داد. به موجب یک کتیبه تاریخی که درسال ۱۳۲۷ خورشیدی در جبهه تالار عمارت چهلستون اززیر گچ خارج شده، کاخ چهلستون در پنجمین سال سلطنت شاه‌عباس دوم درسال ۱۰۵۷ هجری باتمام رسیده است.همانطور که می دانید کاخ چهلستون از بیست ستون تشکیل شده که انعکاس تصویر این ستون ها در حوض جلویی ان مجموعه ای از چهل ستون راتشکیل می دهد. به همین دلیل این کاخ به چهل ستون مشهور شد.

عمارت چهلستون

این کاخ مانند کلیه بناهای قدیمی ایران، به شکل بنایی چهارضلعی در وسط باغ ساخته شده که با دو خط موازی به سه مستطیل تقسیم می گردد و مستطیل میانی آن نیز سه قسمت است که در دو بخش طرفی، اتاق های بزرگ و کوچک ساخته شده و در مستطیل آخر سقفی ایجاد می گردد و طنابی نامیده می‌شود. در سه طرف بنا، سه ایوان ساخته‌اند که با مستطیل وسط، حالت چلیپایی ایجاد می گردد. درب اصلی عمارت، همانند عالی قاپو رو به شرق قرار گرفته است.

در اواخر دوره قاجار، عمارات عالی قاپو و چهلستون به زباله دانی تبدیل شده بود. با توجه به این که نقاشی­های دیواری کاخ چهل ستون نیز مانند عالی قاپو کمرنگ کشیده شده، متاسفانه در تعمیرات نقاشیهای زیر تابلوها در تالار اصلی که در دوران پس از صفوی انجام گرفته، مرمتی ناشیانه و با استفاده از رنگ روغنی صورت گرفته و باعث شده نقاشی ها از دیوار جدا شوند.

 

پاورپوینت کاخ چهل ستون اصفهان

 

عناوین و سرفصل های پاورپوینت چهلستون :

 

دریک نگاه

تاریخچه ساخت

کاربرد کاخ

نامگذاری کاخ

نقش ونگارهای دیواره ها

ایوان ها وستون ها

آتش سوزی در کاخ

خرابی در کاخ چهل ستون

تعمیرات کاخ

توصیف شاردن ازچهلستون

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

3 مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

42 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت تحلیلی بر کاخ چهل ستون اصفهان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *