دانلود پاورپوینت خارپوستان

۳,۷۰۰ تومان

شناسه : 127896 دسته ها : , ,

توضیحات

پاورپوینت خارپوستان

پاورپوینت خارپوستان به صورت فایل PPTX بوده و شامل ۴۶ اسلاید مصور قابل ویرایش می باشد.

 

چکیده ای از مطلب:

 

خارپوستان از بی مهرگانی هستند که ساختمان بدنشان بیش از سایر جانوران بی مهره تکامل یافته و همه آنها در دریا زندگی می‌کنند. بدن خارپوستان بوسیله اسکلتی که از قطعات کلسیت متبلور ساخته شده پوشیده می‌شوند. اسکلت داخلی بوده و مرکب از استخوانچه‌هایی از جنس کربنات کلسیم می‌باشد.

۶راسته خارپوستان از روی شکل ظاهری خود و نحوه قرارگیری صفحات آمبولاکرال که دربردارنده پاهای آمبولاکرال‌اند و صفحات بین آمبولاکرال که فاقد پا می‌باشند تشخیص داده می‌شوند. دهان در مرکز صفحه دهانی قرار گرفته و مخرج در صورت وجود در صفحه مقابل آن واقع شده است.

شاخه خارپوستان یکی از شاخه‌های مهم جانوران بیمهره محسوب شده و در بردارنده ۸۰۰۰ گونه زنده و حدود ۳۰۰۰۰ گونه فسیل می‌باشد. این گروه از جانوران تماما دریازی بوده و در اعماق مختلف و آب و هوایی متفاوت به سر می‌برند. منشا خارپوستان به دوره کامبرین ، یعنی حدودا ۶۰۰ میلیون سال قبل برمی‌گردد. از این گروه از جانوران ۶ رده باقی مانده باقی مانده است.

خارپوستان دارای یک سیستم گردش آب پیچیده می‌باشند که متشکل از یک سری مجاری سلولی و زواید سطحی است که مجموعا تشکیل پاهای لوله‌ای را می‌دهند. هیچ‌گونه اندام دفعی در این جانوران مشاهده نمی‌شود. جنسها از یکدیگر جدا بوده و لقاح خارجی می‌باشد.

خارپوستان اساسا سه سلوم وجود دارد. سلوم احشایی ، سلوم خونی و سلوم گردش آب. اساس ساختمانی این حفرات عمومی در تمام اعضای شاخه خارپوستان تقریبا یکسان است. حفره عمومی اصلی ، سلوم حول احشایی است که گاهی اوقات توسط توده‌های بافتی پوشیده می‌شود نظیر کرینوئیدها و گاهی نیز نظیر افیوروئیدها توسط کیسه‌ها اشغال شده است.

 

عناوین و سر فصل های فایل:

 

ساختمان داخلی خارپوستان

رده بندی خارپوستان

رده لاله‌وشان

رده خیار سانان

رده ستاره سانان

رده مارسانان

رده خارداران

  رده کرینوئیدا

رده آستروئیده آ

و انواع خارپوستان همراه با جزییات کامل و تصاویر است.

توضیحات تکمیلی

حجم فایل

2 مگابایت

فرمت فایل

تعداد صفحات

46 صفحه

زبان

فارسی

نوع فایل

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت خارپوستان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *