دانلود پاورپوینت تقارن در معماری

۳,۶۰۰ تومان

شناسه : 978474 دسته ها : ,

توضیحات

پاورپوینت تقارن در معماری

پاورپوینت تقارن در معماری به صورت فایل pptx ای است که شامل ۳۲ اسلاید مصور و قابل ویرایش بوده و به بررسی کامل انواع تقارن ، تقارن در معماری غربی و اسلامی ، انواع پلان های تقارن و … می پردازد. این پاورپوینت برای ارائه های کلاسی بسیار مناسب است و پس از دانلود می توانید آن را ویرایش نمایید.

چکیده ای از مطالب فایل پاورپوینت تقارن در معماری :

در تقارن انعکاسی در واقع جسم در دو طرف یک محور خاص کاملاً یکسان است و فقط منعکس شده یعنی اینکه انگار نیمی از جسم تصویر نیم دیگر جسم در آینه است بنابراین به این تقارن تقارن آینه ای نیز می‌گویند.

جنین همه جانوران دارای تقارن شعاعی یعنی به صورت کره‌ای توپر و یا توخالی و متشکل از تعدادی سلول است. بعضی از گروههای جانوری مانند عروس دریایی این تقارن شعاعی را تا مرحله بلوغ حفظ می‌کنند، اما در بقیه پس از مدتی جنین تقارن شعاعی ثانویه (مانند ستاره دریایی) و یا تقارن دو طرفی می‌یابد.

تقارن های هندسی آشنا ترین تقارن ها هستند. در این این گونه تقارن ها شئ مورد نظر یک فرم هندسی (یک مجموعه نقطه) است و تبدیل نیز یک تبدیل هندسی (تبدیل نقاط در یک فضای مختصات) است. مثلا یک خط مستقیم دارای تقارن جابه جایی است که تبدیل تقارن در آن جابه جایی به اندازه ی محدود است. در چنین حالتی می گوییم شئ مورد نظر یعنی خط مستقیم نسبت به تبدیل یعنی جابه جایی همگن است، یا در واقع فرقی نمی کند خط را کجا قرار داده باشیم.

این باغ با طرح«چهارباغ» و با نقشه‌ای به شکل مربع ساخته شده است که ساختار اساسی آن برپایه دومحور متقاطع استوار است. در طراحی این باغ از تقارن دومحوری به کامل‌ترین شکل ممکن استفاده شده است. این باغ افزون بر دو محور یادشده، دو محور متقاطع به شکل ضربدر دارد که قطرهای مربع نیز به شمار می‌آیند. هریک از قطعه‌های چهارگانه باغ هم دو محور تقارن متقاطع دارند که هر کدام را به چهار قسمت تقسیم کرده است و دوباره هریک از قسمت های مزبور به چهاربخش کوچک تر تقسیم شده است.

 

پاورپوینت تقارن در معماری

عناوین و سرفصل های فایل پاورپوینت تقارن در معماری :

تعریف تقارن

انواع تقارن

تقارن انعکاسی

تقارن دورانی

تقارن انتقالی

تقارن دربدن انسان

تقارن در طبیعت

جنین جانوران دارای تقارن شعاعی

مبنای نظری تقارن در معماری

مفهوم تقارن در معماری

تقارن در معماری اسلامی

انواع تقارن دریک ترکیب معماری

نظریات برخی از نظریه پردازان درباره جایگاه تقارن در معماری

تاج محل نمونه تقارن محوری

مثلث سرپینسکی نمونه تقارن دورانی

ساختمانهای گنبد دار با محور تقارن مرکزی در رنسانس ایتالیا

نمونه پلان های متقارن

نمونه نماهای متقارن

و منابع است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

3 مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

32 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت تقارن در معماری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *