دانلود پاورپوینت مطالعات اقلیمی بندر جاسک

۵,۵۰۰ تومان

توضیحات

پاورپوینت اقلیم بندر جاسک

پاورپوینت اقلیم بندر جاسک به صورت فایل pptx بوده و شامل ۳۶ اسلاید مصور و قابل ویرایش است که برای ارائه های کلاسی آماده شده است.

چکیده ای از مطالب پاورپوینت اقلیم بندر جاسک :

نام کارپل و کارپلا وجه تسمیۀ شهری بوده که خانه‌های آن از کپر بوده و بدین مناسبت آن را کپریا یا کارپل یا کارپلا گفته‌اند. کپرسازی برجسته‌ترین صنعت مردم جاسک است که همطراز با لنج‌سازی از اهمیت زیادی در این منطقه برخوردار است. همچنین، امروزه منطقه‌ای به نام کربلا در این شهرستان وجود دارد که با نام کارپلا و کارپل که در منابع یونان بدان اشاره شده است، شباهت دارد.

از آنجا که دهانۀ ورودی تنگۀ هرمز خط فرض رأس کوه در حوالی کوه مبارک تا رأس الدیبه در فجیره (امارات متحدۀ عربی) در نظر گرفته شده است، بخشی از ساحل این شهرستان در غرب به تنگه هرمز محدود می‌گردد. دریای جنوبی جاسک با عنوان خلیج‌خاوری و باختری جاسک شهرت دارد.

جنگل‌های حرا (مانگرو) که به نام دانشمند بزرگ ایرانی؛ ابوعلی سینا با نام علمی «اوسینا مارینا» شناخته می‌شود، با سایر اکوسیستم‌های جنگلی تفاوت اساسی دارند. این جنگل‌ها نه به خشکی تعلق دارند نه به دریا بلکه مشترک بین آب و خشکی هستند.

در مناطقی که آب یافت می‌شود، به ویژه مصب رودخانه جگین، باغداری، کشاورزی و کاشت نخیلات رونق دارد. موز از گیاهانی است که در سازش با شرایط آب وهوای شهرستان جاسک می‌باشد. مهمترین گونه گیاهی در مناطق شوره‌زار که می‌تواند در برابر خشکی و شن‌های روان مقاومت کند، درختچه اسکنبیل است. در مناطق ساحلی، به ویژه در شرق بندر جاسک، جنگلهای ماندابی بویژه حرا رویش دارد.

جاسک و بندرعباس از مناطق گرم و خشک ایران است و اقلیم آن تحت تأثیر آب و هوای نیمه بیابانی و بیابانی قرار دارد بنابراین میزان بارش‌های جوی آن نیز فوق‌العاده اندک می‌باشد. در استان هرمزگان در حدود ۹ ماه از سال بارندگی مهمی صورت نمی‌گیرد و قسمت عمده بارندگی آن به صورت رگبار و سیلاب در ماه‌های زمستان است که سبب خسارت‌های فراوان می‌شود.

سرفصل های دانلود پاورپوینت مطالعات اقلیمی بندر جاسک :

تاریخچه بندرجاسک

موقعیت جغرافیایی هرمزگان

موقعیت جغرافیایی بندرجاسک

ویژگی های اقلیمی هرمزگان

ویژگی های اقلیمی بندرجاسک

جدول زیست اقلیمی ساختمانی بندرجاسک

مشخصات اقلیمی بندرجاسک

جهت ساختمان با توجه به اقلیم بندرجاسک

تابش آفتاب در بندرجاسک

بادهای استان هرمزگان

نمودار جهت و سرعت باد در بندرجاسک

ویژگی جمعیتی بندرجاسک

توپوگرافی بندرجاسک

پوشش گیاهی هرمزگان

پوشش گیاهی بندرجاسک

مراتع استان هرمزگان

و منابع است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

1 مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

36 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت مطالعات اقلیمی بندر جاسک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *