دانلود پاورپوینت اقلیم شهر اردبیل

۴,۸۰۰ تومان

شناسه : 985298 دسته ها : ,

توضیحات

پاورپوینت اقلیم اردبیل

پاورپوینت اقلیم اردبیل به صورت فایل pptx بوده و شامل ۳۱ اسلاید مصور و قابل ویرایش است که برای ارائه های کلاسی آماده سازی شده.

 

چکیده ای از مطالب فایل اقلیم اردبیل :

 

در پهنه استان اردبیل به جز اقلیم صحرائى، دیگر انواع آب و هوا نیز به چشم می‌خورد که از آن جمله اقلیم خشک سرد و نیمه خشک سرد می‌باشد که مقدار رطوبت در اقلیم خشک سرد ۱۵ الى ۳۰ درصد و در اقلیم نیمه خشک سرد ۲۰ الى ۵۰ درصد، و مقدار میانگین حداقل درجه حرارت روزانه سردترین ماه در این دو اقلیم ۵ تا ۱۴ درجه سانتی‌گراد زیر صفر است.

باران و برف عمده‌ترین نزولات جوی منطقه بوده و برحسب مطالعاتی که انجام یافته بیا نگر این است که حداکثر بارش منطقه با حد اکثر رطوبت ارتباط مستقیم نداشته و در مجموع، میزان بارندگی به عوامل مختلفی مانند عامل صعود ؛ کاهش دما ؛ وجود هسته های تراکم به مقدار لازم در هوا و منبع رطوبتی ، بستگی دارد. متوسط مجموع بارندگی سالانه محاسبه شده از ایستگاه های مورد مطالعه ۹/۳۳۳ میلیمتر است که مقدار بارندگی در مناطق شمالی استان نسبت به مناطق دیگر کمتر است.

بعد از حمله اعراب به ایران، زبان عربی در بیشتر نقاط کشور رایج می‌شود اما هیچ گاه غلبۀ کامل نمی‌یابد. با ورود اقوام ترک زبان در دوره سلجوقیان و غزنویان ، زبان ترکی در این منطقه رواج پیدا کرده و از این زمان، زبان ترکی در این استان ماندگار می‌شود. امروزه مکاتبات اداری و برنامه تحصیلی در مدارس به زبان فارسی انجام می‌شود و جوانان این استان با زبان فارسی آشنایی کامل دارند.

شهر اردبیل به جهت نزدیکی به ارتفاعات طوالش، دارای مراتع بااهمیتی است که بخشی از آن مشجر است. در ارتفاعات راه سراب به اردبیل، گاهی زمین از گیاهان نسبتاً باارزشی پوشیده شده و مراتع کم و بیش مرغوبی را تشکیل می‌دهد.

 

پاورپوینت اقلیم اردبیل

 

سرفصل های فایل پاورپوینت اقلیم اردبیل :

 

وجه تسمیه اردبیل

موقعیت جغرافیایی اردبیل

ویژگی های اقلیمی اردبیل

نقش ارتفاعات بر اقلیم اردبیل

طبقه بندی اقلیمی اردبیل

جهت ساختمان با توجه به اقلیم اردبیل

تابش آفتاب در اردبیل

میزان بارندگی در اردبیل

نقش مراتع رطوبتی در اقلیم اردبیل

دمای هوا در اردبیل

بادهای اردبیل

تعداد روزهای یخبندان در اردبیل

توده هوایی استان اردبیل

پوشش گیاهی اردبیل

ویژگی های جمعیتی اردبیل

زبان در اردبیل

و منابع است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

کمتر از یک مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

31 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت اقلیم شهر اردبیل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *