دانلود پاورپوینت اقلیم آبادان

۴,۲۰۰ تومان

شناسه : 985295 دسته ها : ,

توضیحات

پاورپوینت اقلیم آبادان

پاورپوینت اقلیم آبادان به صورت فایل pptx بوده و شامل ۲۲ اسلاید جامع و قابل ویرایش است.

 

چکیده ای از مطالب فایل دانلود پاورپوینت اقلیم آبادان :

 

آبادان در جنوب غربی استان خوزستان و در شمال جزیره ای به همین نام واقع شده است. این جزیره به واسطه وجود اروندرود و در غرب، رودخانه بهمنشیر در شمال و شرق و نیز خلیج فارس در جنوب آن بوجود آمده است. مساحت شهرستان حدود ۱/۲۰۶۳ کیلومتر مربع در منتهی الیه خلیج فارس واقع گردیده است.

آبادان در دشت واقع شده‌است و به علت همسایگی با صحراهای بزرگ و سوزان نظیر صحرای بزرگ عربستان و عراق، در مجموع هوای گرم و بیابانی دارد. حداقل درجه حرارت آن در سال ۷/۱۷ و حداکثر ۶/۳۲ درجه سانتی‌گراد است. ایام یخبندان آن حداکثر در طول سال نه روز است. بادهای سرد شمال که بیشتر در فصل زمستان به این منطقه می‌وزند، گاهی میزان دما را به صفر نزدیک می‌کنند و گاهی بادهای شمال غربی هم همراه با رطوبت مدیترانه، باعث ریزش نزولات جوی نسبتاً زیادی می‌شود. حداکثر گرما در آبادان بیش از ۵۰ درجه و شدت آن از تیر تا پایان شهریور ماه است. اختلاف گرمای شب و روز ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد و آب و هوای متغیر و غیرقابل پیش‌بینی دارد.

پراکندگی فشار هوا در آبادان در طی سال، به دو صورت مشخص فصلی در می‌آید. بدین ترتیب در آخر فصل پائیز و آغاز زمستان (آذر، دی، بهمن) که درجهٔ گرما پایین است، میزان فشار جو به حداکثر خود می‌رسد و در تابستان (خرداد، تیر، مرداد) که درجه گرما بالا است، فشار هوا به حداقل کاهش می‌یابد.

آبادان به طور کلی یک منطقه رطوبتی است این رطوبت در بهار و تابستان کم تر از پائیز و زمستان است. رطوبت نسبی در آبادان درمیانه روز کاهش می یابد و در مواقعی که باد از جنوب جریان دارد رطوبت به سرعت بالا می رود. متوسط بارندگی سالانه آبادان ۱۵۷ میلیمتر گزارش شده است، بعضی مواقع این باران توأم با تگرگ است.

عبور دو رودخانه پر آب و رسوبگذاری مدام آنها در طی قرون بسیار، باعث تغییر بافت خاک گردیده است و امروز به برکت وجود این رودخانه آبادان مستعد کشت بسیاری از انواع نباتات است. اروندرود از به هم پیوستن دو رودخانه دجله و فرات تشکیل می شود طول آن ۱۹۰ کیلومتر و بخش مرزی آن ۸۴ کیلومتر و شیب متوسط آن صفر می باشد. ضمناً طول رودخانه بهمنشیر ۹۰ کیلومتر و عمق آن بطور متوسط ۴ تا ۶ متر است.

این شهرستان بزرگترین تولید کننده خرما در سطح استان خوزستان است دارای زمینهایی به وسعت ۱۲۴۵۱ هکتار تنها مربوط به نخیلات است و بیش از دو میلیون اصله نخل در بر دارد توسط انهار منشعب از رودخانه اروند و بهمنشیر آبیاری سنتی صورت می گیرد. با توجه به شوری آب رودخانه اروندرود طرح آبیاری و زهکشی مکانیزه نیز که یکی از طرح های مهم ملی است در شهرستان در حال اجرا می باشد، که بوسیله آن آب مناسب از رودخانه بهمنشیر برای نخیلات حاشیه اروندرود پمپاژ می شود.

 

 اقلیم گرم و مرطوب

 

عناوین و سرفصل های فایل اقلیم آبادان :

 

ویژگی های اقلیمی

موقعیت جغرافیایی آبادان

موقعیت ارتباطی آبادان

جدول زیست اقلیمی ساختمانی آبادان

مشخصات اقلیمی آبادان

جهت ساختمان با توجه به اقلیم آبادان

تابش آفتاب در آبادان

رطوبت و بارندگی

بادهای شهر آبادان

نمودار جهت و سرعت باد ابادان

وضعیت توپوگرافی آبادان

دما و فشار

خاک ابادان

کشاورزی آبادان

و جمعیت ابادان است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

2 مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

22 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت اقلیم آبادان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *