دانلود پاورپوینت اقلیم اهواز

۵,۵۰۰ تومان

شناسه : 952952 دسته ها : ,

توضیحات

اقلیم اهواز

اقلیم اهواز بصورت فایل pptx بوده و شامل ۳۴ اسلاید قابل ویرایش است.

 

چکیده ای از مطالب فایل پاورپوینت اقلیم اهواز :

استان خوزستان سرزمین هموار، بی‌عارضه و مستطیل شکلی است که عرض آن از ۱۱۰ کیلومتر در شمال تا ۲۰۰ کیلومتر در جنوب تفاوت می‌کند. جلگه خوزستان از رسوب‌های نرم رودخانه‌ای که رشته‌های چین خورده زاگرس را پوشانده‌اند، به وجود آمده است و تنها در چند نقطه، قله‌های این رشته کوه‌ها از زیر رسوبات بیرون آمده و عارضه‌های مختصری را نمودار ساخته است.

ریزش برف فقط در زمستان و در بعضی نواحی شمال شرقی و کوهستانی این منطقه که همجوار استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری است، صورت می‌پذیرد. ولی باران در بیشتر نقاط آن می‌بارد. معمولاً اوج بارندگی استان خوزستان در ماه‌های آذر تا اسفند است. این بارندگی سبب بالا آمدن آب رودخانه‌های جاری در این استان گردیده و از این نظر کمک بسیار مؤثری به وضعیت کشاورزی می‌کند.

این سرزمین تا هنگامی که به دست ایرانیان اداره می‌شد، یکی از زیباترین نقاط روی زمین بود، به طوری که تاریخ‌نگاران رومی در نوشته‌های خود آنجا را چون بهشت وصف کرده‌اند. اروند رود (دجله) از ارتفاعات توروس در جنوب شرقی الازیک که از سرزمین‌های ارمنستان کهن و کشور ترکیه امروزی است، سرچشمه می‌گیرد و پس از این که بخش جنوب شرقی ترکیه را آبیاری کرد، وارد کشور عراق می‌شود.

ژاک دو مورگان ضمن شرح آب و هوای جلگه خوزستان می‌نویسد: «طی بخش اعظم تابستان، این جلگه بر اثر باد خشک خفه‌کننده که گاهی موجب مرگ انسان‌ها و حیوانات می‌شود، سوزان است. محققاً به اشتباه نیست که کلده‌ای‌های باستان، روح بدکار را رب‌النوع باد جنوب غرب نامیده‌اند. این بادی است طاقت‌فرسا، هیچ احتیاط و پیش‌گیری علیه آن کافی نیست».

اکالیپتوس، کهور، برهان، اکاسیا، انجیرمعابد، کنار، نخل(۱۵۰ نوع)، شمشاد اهواز، شاه پسند، شیشه شور، گل سرخ، گل کاغذی، محبوبه شب، ناترک، مورد و کنوکارپرس از جمله گونه های درختی و درختچه های زینتی هستند که به وفور در خوزستان کشت می شود.

در شرایط اقلیمی اهواز که گرم و خشک است؛ ساختمان باید به گونه‌ای طراحی شود که حرارت خارج را به خود جذب نکند؛ به ویژه حرارتی که از اشعه‌ی مستقیم آفتاب تولید می‌شود. در این منطقه باید سعی کنید از بام‌های گنبدی استفاده کنیم. زیرا علاوه بر این‌که انحنا و قوس بام باعث می‌شود تمام انرژی خورشیدی جذب نشود و همواره بخشی از آن در سایه‌ قرار بگیرد؛ به وسیله‌ی این نوع بام ارتفاع سقف نسبت به کف بنا زیاد می‌شود و بنابراین فضای داخلی دیرتر گرم می‌شود. ضخامت بام و یا دوجداره بودن آن هم می‌تواند حرارت داخلی را از افراط و تفریط حفظ کند. جنس این بام‌ها بهتر است از مواد گلین (کاهگل) باشد؛ زیرا حرارت ناشی از تابش خورشید در سطح آن‌ها متراکم می‌شود و کم‌تر به ساختمان نفوذ می‌کند.

 

پاورپوینت اقلیم اهواز

 

عناوین و سرفصل ها:

 

موقعیت جغرافیایی اهواز

ویژگی های اقلیمی اهواز

مشخصات اقلیمی اهواز

جدول زیست اقلیمی ساختمانی اهواز

تابش آفتاب در اهواز

جهت ساختمان با توجه به اقلیم اهواز

اب های زیرزمینی اهواز

میزان بارندگی اهواز

بادهای شهر اهواز

نمودار جهت و سرعت باد اهواز

وضعیت توپوگرافی اهواز

محیط زیست و اکوسیستم

پوشش گیاهی اهواز

ویژگی های جمعیتی اهواز

رنگ مصالح در اهواز

نحوه طراحی و ساخت ساختمان در اهواز

و منابع است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

2 مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

34 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت اقلیم اهواز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *