دانلود پاورپوینت کاربرد آزمون 2-MMPI

۵,۹۰۰ تومان

شناسه : 535398 دسته ها : ,

توضیحات

پاورپوینت 2-MMPI

پاورپوینت کاربرد آزمون ۲-MMPI 

پاورپوینت کاربرد آزمون ۲-MMPI با عنوان انگلیسی: The Minnesota Multiphasic Personality Inventory و عنوان فارسی: پُرسش‌نامه شخصیتی چندمحوری مینه‌سوتا به صورت فایل PPTX  و شامل ۴۹ اسلاید مصور با قابلیت ویرایش می باشد.

 

آزمون MMPI چیست؟

 

آزمون ۲-MMPI ، پُرسش‌نامه شخصیتی چندمحوری مینه‌سوتا (MMPI) مشهورترین و پر مصرف‌ترین آزمون شخصیتی برای سلامت روانی است که سال ۱۹۳۰ منتشر شد. پرسش‌های این آزمون جملاتی اِخباری هستند که فرد باید موافقت یا مخالفت خود را با آن‌ها اعلام کند.

پرسش‌نامه شخصیتی چندوجهی مینه‌سوتا(MMPI )، پرسش‌نامه استانداردی برای فراخوانی دامنه گسترده‌ای از ویژگی‌های خود – توصیفی و نمره‌گذاری آن‌هاست که یک شاخصی کمی از سازگاری هیجانی فرد و نگرش وی نسبت به شرکت در آزمون را به دست می‌دهد.

انتقادهای وارد شده بر فرم اولیه MMPI که شامل ۵۰۴ ماده بود در درجه نخست به کهنگی فزاینده، اشکال در ساخت مقیاس اولیه، نابسنده بودن نمونه هنجاریابی و اشکال در بسیاری از ماده‌های آن معطوف بوده است. از جمله مشکلات مربوط به ماده‌ها، می‌توان به استفاده از کلمات شهوت‌انگیز، احتمال سوگیری نژادی، عبارت‌های قدیمی و غیرمصطلح و محتوای ناشایست و قابل ایراد اشاره کرد.

هنجارهای اولیه فاقد نمونه کافی و معرف از اقلیت‌ها بوده و برای مقایسه با آزمودنی‌های زمان حال نامناسب بود. انتقادهای مذکور به هنجاریابی گسترده و مجدد آزمون MMPI در سال ۱۹۸۲ منجر شد. در هنجاریابی مجدد، یک فرم پژوهشی با عنوان ۲- MMPI با ۷۰۴ ماده که شامل ۵۵۰ ماده اصلی و ۱۵۴ ماده موقتی بود، تدوین شد. اجرا کنندگان MMPI متوجه شده بودند که مقیاس‌های برافراشته در مورد بزرگسالان با برافراشتگی در مقیاس‌های نوجوانان متفاوت است.

این امر موجب شد که برای جمعیت‌های نوجوان، هنجارهای متفاوت تدوین شود. اما بسیاری از روان‌شناس ها و پژوهش‌گران احساس کردند که حتی با اجرای هنجارهای نوجوانان باز هم مشکلات قابل ملاحظه‌ای وجود دارد که از آن جمله این موارد است: طول آزمون به طور اخص زیاد است، سطح دشواری محتوا برای خوانندگان خیلی بالاست، به هنجارهای جدید نیاز دارد، مقداری از زبان آزمون منسوخ و نامربوط است. در پاسخ به این مسایل بود که کمیته استاندارد مجدد ۲- MMPI در سال ۱۹۸۹ تصمیم گرفت MMPI نوجوانان به نام MMPI-A را که شامل ۴۷۸ ماده است و برای نخستین بار در سال ۱۹۹۲ منتشر شد تدوین کند.

 

عناوین فایل پاورپوینت کاربرد آزمون ۲-MMPI :

 

MMPI

MMPI-2

مقیاس های روایی

مقیاس های بالینی

خلاصه تفسیر مقیاس

خلاصه تفسیر مقیاس L

خلاصه تفسیر مقیاس  ۲

خلاصه تفسیر مقیاس  ۳

خلاصه تفسیر مقیاس ۴ /  Pd

خلاصه تفسیر مقیاس ۵ / مردان

خلاصه تفسیر مقیاس ۵ / زنان/Mf

خلاصه تفسیر مقیاس۶ / Pa

خلاصه تفسیر مقیاس ۷ /  Pt

خلاصه تفسیر مقیاس  ۸ /Sc

جنبه های مثبت برافراشتگی متوسط

کد های دو نقطه ای

و کد های سه نقطه ای است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

کمتر از یک مگابایت

نوع فایل

,

زبان

فارسی

تعداد صفحات

49 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت کاربرد آزمون ۲-MMPI”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *