دانلود پاورپوینت عدس

۴,۶۰۰ تومان

شناسه : 201548 دسته :

توضیحات

پاورپوینت عدس

پاورپوینت عدس به صورت فایل pptx  بوده و شامل ۳۰ اسلاید مصور قابل ویرایش است.

 

چکیده ای از مطلب فایل پاورپوینت عدس:

تنک کردن برای عدس مثل سایر حبوبات لازم است و چون این گیاه شاخ و برگ نسبتاً زیادی دارد فاصله بین بوته ها بر حسب آب و هوا و نوع خاک معمولاً از ۵/۲ تا ۵ سانیتمتر تغییر می نماید. سایر مراقبت ها نظیر سله شکنی و وجین نیز توسط کولیتواتور می تواند انجام گیرد. عدس در مراحل اولیه آهنگ رشد کندی دارد و از رقابت علفهای هرز خسارت شدیدی می بیند. بین ۳۰ الی ۶۰ روز بعد از کاشت زمان بحرانی برای رقابت با علفهای هرز محسوب می گردد و موجب کاهش شدید عملکرد عدس در آلودگی شدید خواهند شد.

عدس غالباً در مناطق دیمزار نیز کشت می گردد و می تواند شرایط خشکی را تا حدودی تحمل نماید. با فراهم نمودن یک یا دو آبیاری بخصوص زمانیکه در زمستان پراکنش بارندگی مناسب نباشد، محصول خوبی می توان برداشت نمود. اولین آبیاری بایستی ۴۵ روز بعد از کاشت، و دومین آبیاری اگر لازم بود در مرحله پر شدن غلافها بایستی انجام گیرد. در زراعت آبی در طول مدت کاشت تا برداشت عدس را ۸ تا ۱۰ مرتبه به فاصله هر ۱۵-۱۰ روز یکبار آبیاری می کنند و موقع قطع آبیاری زمانی است که غلافها در حال رسیدن باشند.

اصولاً کشت عدس همزمان با نخود و شاید قدری دیرتر از آن انجام می گیرد. دوره رشد و نمو عدس کوتاه و کمتر از صد روز طول می کشد ولی اگر آن را خیلی زود کشت نمائیم چون در مقابل سرما حساس است مدت زمان رشد و نمو آن طولانی تر خواهد شد. در مناطق خیلی سرد در نیمه دوم فروردین ماه یا دیرتر و در مناطق معتدله سرد در نیمه دوم اسفند ماه معمولاً می توان به کاشت عدس اقدام نمود. در نواحی گرمسیر مانند خوزستان اواسط آبان ماه را بعنوان تاریخ کشت می توان انتخاب کرد.

 

عناوین فایل عدس :

مقدمه

کلیات گیاه شناسی

انواع عدس

ترکیبات شیمیایی

خواص داروئی

خواص عدس

مضرات

آب و هوای مناسب کاشت عدس

کشت عدس

تاریخ و طرز کاشت

عملیات داشت

برداشت

و آفات و بیماریهای عدس است.

توضیحات تکمیلی

فرمت فایل

حجم فایل

کمتر از یک مگابایت

نوع فایل

زبان

فارسی

تعداد صفحات

30 صفحه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت عدس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *